A te kiskertedben is van sásliliom? Tudtad, hogy ez a növény, nem csak a kiskertünk éke lehet, de étkezési célt is szolgálhat? Virága, bimbója is ehető. Enyhén édes íz jellemzi. Sokan a spárgához hasonlítják a bimbója ízét.
Legfrissebb híreink
BÁRSONYVIRÁG, ISMERT NEVÉN BÜDÖSKE, AZ EHETŐ GYÓGYNÖVÉNY, AMI SZINTE MINDEN KERTBEN MEGTALÁLHATÓ
Bársonyvirágot legtöbben büdöske néven ismerik, a fészekvirágzatúak családjába tartozik. A bársonyvirágot, szerelemfű, borsola, büdös rózsa nevekkel is illetik. A bársonyvirág nevet a virágszirmok bársonyosságának köszönheti, míg a kevésbe kedves elnevezést, a büdös virágot vagy büdöske nevet erős illata miatt kapta.
Európában, így hazánkban is elterjedt növény a tövises iglice. Igen beszédesek a népi megnevezései: kecskezanót, macskatüsök, ökörgúzs, ekenyűg, gilicetövis, iglicetövis.
PIPACS A NÉPI KÖHÖGÉSCSILLAPÍTÓ
Gyakran kapok kérdést a környezetünkben lévő mezei virágokkal, de akár dísznövényekkel kapcsolatban is, hogy milyen gyógyhatásuk van. Gyógyhatásuk a gyógynövényeknek van, ezek azok a növények amelyek meghatározott mennyiségben tartalmaznak gyógyítás céljára alkalmas hatóanyagot. Azt azonban érdemes megjegyezni, hogy egyes növényeket több...
SPÁRGA A HAGYOMÁNYOS KÍNAI ORVOSLÁSBAN
A jelenlegi szakcikkemben a spárga élettani hatásait a hagyományos kínai orvoslás szemszögéből kívánom bemutatni a májra gyakorolt hatása tekintetében.
KERTI BAZSALIKOM A GÖRCSOLDÓ
A bazsalikom a konyhában sokoldalúan kerülhet felhasználásra: pizza szószok, levesek, saláták, főzelékek, tojásos készítmények, szószok, pácok, mártások, darált húsok, halételek, kolbászok ízesítője.
ILLATOS IBOLYA: KÖHÖGÉS CSILLAPÍTÓ
Az illatos ibolyát, a népi gyógyászatban, mint köptetőszert használjuk. Amennyiben saját magunk szeretnénk gyűjteni ezt a gyógynövényt, ebben az esetben a gyökeres gyöktörzset kora tavasszal vagy késő ősszel gyűjthetjük.
TÁRKONY, AZ EGYIK LEGJOBB ÉTVÁGYJAVÍTÓ
Azt az olvasói kérdést kaptam, hogy a tárkony gyógynövény vagy fűszernövény. Érdekes a felvetés, mert fűszer, a növények azon része, mely erős ízhatású része, amit ételkészítéskor az ételek ízének, illatának módosítására vagy megőrzésére használunk, csekély mennyiségben (és nincs káros élettani hatása).
A rozmaringot régen a szegények tömjénjének is nevezték, mivel számukra tömjén igen magas ára miatt csak ez volt elérhető. A középkori kolostorkeretekben termesztették először Európában, ezt a gyógy- és fűszernövényt.
A mandarin sokak kedvenc gyümölcse a citrusfélék közül, hiszen édesebb, ízletesebb, mint társai.
Ne légy influenzás, igyál kasvirágot!
Nyáron és ősszel táplálkozásunkkal, a friss gyümölcsök, zöldségek fogyasztásával, vitaminokkal, nyomelemekkel töltjük fel szervezetünket. A tél derekára a szervezetünk természetes védekező rendszere lassan kimerül. Ekkor vagyunk leginkább kitéve a vírusosok támadásának, ilyenkor kezdődnek a tömeges influenzás megbetegedések. Ennek megelőzésére és a...
Változékony időjárás során gyakran alakul ki felső légúti megbetegedés, amely torokfájással, köhögéssel is járhat. A lándzsád útifű az egyik legismertebb gyógynövényünk, amit a hörghurut esetén használhatunk.