JÓ ÉTVÁGYAT: GYÓGYNÖVÉNYEK ÉTVÁGYTALANSÁG ELLEN
Fogyókúráról hallanak az emberek a legtöbbet, úgy gondolnánk, hogy ez érinti a legtöbb embert, azonban az is nagy probléma, ha valakinek híznia kellene, de nem kívánja az ételt, és nem eszik annyit, amennyire a szervezetének szüksége lenne. Ebben az esetben a gyógynövények nagy segítségünkre vannak.
Az étvágytalanság hátterében testi és lelki problémák állhatnak, például a stressz vagy gyomor és a bélrendszer megbetegedése, felszívódási problémák, vitamin és nyomelemhiány, mely az állandó fáradtságérzettel és depressziós tünetekkel is járhat.
Bacsikné Szigeti Gabriella vagyok, Okleveles Gyógynövényalkalmazási szakember, természetgyógyász, fitoterapeuta. Cikkeimben a természet kincseiről, a gyógynövényekről írok.
Melyek az étvágytalanság leggyakoribb okai?
Az étvágytalanság természetes kezelésére olyan gyógynövényeket szoktam ajánlani, melyek keserűanyag tartalma nagy. Ezek javítják az emésztőnedvek termelődését, a gyomor mozgását. A gyomor és bélrendszer működésének javítása mellett olyan hatóanyagokban is gazdagok, amelyek kihatnak a szervezet általános állapotára is, megerősítik az immunrendszert, és javítanak a közérzeten.
Emésztés- és étvágyjavító gyógynövények
Ánizs. Az ánizs (Pimpinella anisum) ismert fűszernövény. Természetes úton csökkenti a felfúvódást és a teltségérzetet, kitűnő szélhajtó, görcsoldó és étvágyserkentő gyógynövény. Gyerekeknek is adható. Jó hatással van az emésztőrendszerre, tisztítja a vért és használható epebántalmak esetén is.
Cickafark. A közönséges cickafark (Achillea millefolium) az őszirózsafélék családjába tartozó növényfaj. Teája görcsoldó hatású. Étvágyjavító, elősegíti a megfelelő emésztést. Ajánlom étvágytalanság, gyomorhurut, máj, epe és emésztési panaszok, tápcsatorna görcsei esetén.
Édeskömény. Az édeskömény (Foeniculum vulgare) a zellerfélék családjából a Foeniculum növénynemzetség legismertebb tagja. Természetes puffadásgátló és emésztésjavító gyógynövényünk. Görcsoldó hatását hasfájós kisbabák panaszainak enyhítésénél használjuk. Teája étvágyjavító, görcsoldó, puffadáscsökkentő, szélhajtó, nyálkaoldó.
Ezerjófű. Az ezerjófű (Centaurium erythraea) a tárnicsfélék családjába tartozó növényünk. Magas keserűanyagtartalmának köszönheti étvágyjavító gyógyhatását. Fokozza a gyomorsavtermelést. Gyomor- vagy nyombélfekélyben szenvedőknek a keserűanyag- tartalmú drogok alkalmazása ellenjavallt, mert a gyomorsav elválasztás fokozása súlyosbítja a panaszokat.
Benedekfű (Cinicus Benectus) Asteraceae (őszirózsafélék) családjába tartozik. Az étvágytalanság és az emésztési problémák kezelésére hatékony, az epeműködés serkentés keresztül. Eredményesen használjuk anorexia és puffadásos emésztési zavarok kezelésében.
Fahéj. A fahéj a Cinnamomum spp. növénynemzetségből származó egyes fafajok kérgéből készült fűszer, amely a fák ágainak lefejtett kérgéből készül. A fahéjban található nyálka és cseranyag, valamint a speciális illóolajai jótékonyan hatnak az emésztésre, az étvágyra, az emberi hangulatra. Alkalmazható görcsoldóként, puffadás gátlóként.
Gyermekláncfű. A gyermekláncfű (Taraxacum officinale) az őszirózsafélék családjába tartozik. Az epe, a vese és a máj megbetegedéseit, a zsíranyagcsere rendellenességeket természetes módon megelőzi. Javítja az emésztést, az étvágyat. Máj és epebetegségek esetén ellenjavallott az alkalmazása.
Gyömbér. A közönséges gyömbér (Zingiber officinale) a gyömbérfélék családjába tartozó növényfaj. Gyomorégésnél, gyomorrontásnál vagy bélgörcsök enyhítésére is javasoljuk fogyasztását. Csökkenti az étvágytalanságot, a hányingert. Javaslom kismamáknak reggeli hányinger esetén.
Kurkuma. A kurkuma (Curcuma longa) fűszer- és gyógynövényfaj. Eredeti hazája Dél- és Délkelet-Ázsia, de ma már a trópusokon mindenütt termesztik. Kiváló méregtelenítő és fájdalomcsillapító gyógynövény. Javítja az étvágyat, megköti a mérgeket, ezzel kitisztítja a beleket, és szabályozza az anyagcserét. Védi a májat, a veséket, kezeli az emésztési panaszokat.Étvágyjavító, de óvatosan adagoljuk a csípőspaprikát, a kapszaicin tartalma miatt. Szintén étvágyfokozó hatású a bors, a borsmenta, a kömény.
Speciális tudás, speciális szakrendelés: Bacsikné Szigeti Gabriella - https://gabriella-gyogynovenyei.webnode.hu/foglalas/ , +36/30-529-85-74
Amennyiben úgy érzi, hogy az ön egészségi állapotán is segíthetnék a gyógynövények erejével, jelentkezzen be rendelésemre, ahol biorezonenciás állapotfelméréssel, egészségterv elkészítésével, életmódváltási tanácsokkal vezetem önt egy vidám és egészséges szemléletű útra, amely a gyógyulásához vezet.